Reklamı Geç
YEŞİL LİSTE
SARI LİSTE
MAVİ LİSTE
YEŞİL LİSTE

BÜYÜKŞEHİR, ALACAĞI TEK BİR KARARLA BİZİ ÇALIŞTIRABİLİR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BÜYÜKŞEHİR, ALACAĞI TEK BİR KARARLA BİZİ ÇALIŞTIRABİLİR
Çerkezköy-Süleymanpaşa arasında hizmet vermeye başlayan ve geçtiğimiz 3 ay içerisinde faaliyetleri durdurulan S.S. 162 Nolu Çerkezköy Zirve Kooperatifi’nin Danıştay kararı açıklandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kooperatif Başkanı Ali Kosuva; “Büyükşehir şu an tek bir kararı ile bizleri çalıştırabilir” dedi.
AHMT ÇETİN
YEŞİL LİSTE 1

S.S.162 No'lu Çerkezköy Zirve Kooperatifi Başkanı Ali Kosuva, açıklamalarda bulundu. Danıştay’dan bekledikleri kararın geldiğini ifade eden Kosuva, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden kararı uygulamalarını beklediklerini söyledi.

“KARAR ONANDI”

Ali Kosuva, açıklamasında; “2018 yılında İdare Mahkeme bize çalışma hakkımızı verdi. UKOME bu kararı İstinat Mahkemesi’ne taşıdı. İstinat Mahkemesi de bizim lehimize karar verince UKOME usulsüz çalıştığımızı iddia ederek kararı Danıştay’a taşıdı. Danıştay, İstinaf Mahkemesi’nin kararını onadı. Şu an Büyükşehir Belediyesi istese bizi bu kararla çalıştırabilir” dedi.

BEKLENEN DANIŞTAY KARARI GELDİ

Faaliyetlerinin durdurulmasının ardından Danıştay kararını beklediklerini ifade eden S.S.162 No'lu Zirve Kooperatifi Başkanı Ali Kosuva, dün saat 14.30’da Kooperatif Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yaptığı açıklamada, dün ellerine ulaşan Danıştay kararını kamuoyuyla paylaştı. Kendilerine çalışma izni veren mahkeme kararının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) bu kararı İstinat Mahkemesi’ne taşıdığını belirten Ali Kosuva, “İstinat Mahkemesi de bizim lehimize karar verdi. Bunun üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kararı temyize taşıdı. Aylardır beklediğimiz Danıştay kararı dün elimize ulaştı. Danıştay 8. Daire, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi 6. İdari Dava Dairesi’nin kararını onayarak bizim lehimize karar verdi” dedi. Her zaman iyi niyet gösterdiklerini fakat Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin gerek kendilerine, gerekse Çerkezköy’e bir iyi niyet göstermediğini söyleyen Kooperatif Başkanı Ali Kosuva, “Tekirdağ’da 7 bin 670 plaka aynı mevzuatlarla çalışıyor ama bizim 30 tane plakamız çalışamıyor. Onlar nasıl çalışabiliyor da biz çalışamıyoruz? O zaman hepsi durmalı. Biz sadece çalışmak, para kazanmak, Çerkezköy halkına hizmet etmek istiyoruz” dedi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin tekelcilik oluşturduğunu da savunan Ali Kosuva, “Rekabet ortamı her zaman kalite getirir. Biz 3 aydır çalışmıyoruz. Şu an istese Büyükşehir Belediyesi bu kararla bizi çalıştırabilir” diye konuştu.

VATANDAŞLAR ŞİKAYETÇİ

Öte yandan Çerkezköy’den Süleymanpaşa’ya tek vesaitle gidemediklerinden dolayı maddi ve manevi zarar gördüklerini ifade eden vatandaşlar da konunun bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. Şimdi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın alacağı karar bekleniyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
“GENÇLERİMİZİN HAYALLERİNE KÖPRÜ OLUYORUZ”Önceki Haber

“GENÇLERİMİZİN HAYALLERİNE KÖPRÜ OLUYORU...

HALK GÜNÜ BULUŞMALARI DEVAM EDİYORSonraki Haber

HALK GÜNÜ BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!